Diller

Fırat Teknokent'te Atabay İlaç Firmasını Ağırlıyoruz

  24 Nisan 2019 tarihinde Atabay İlaç Firmasından Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Taşkent , Kurumsal ve Kamu ilişkileri Müdürü ve biyolojik ilaç ARGE'sindeki araştırmacı çalışanlarından Üniversitemiz mezunu Abdussamed Uras ile  'Milli İlaç Geliştirme , Biyolojik ilaç AR-Ge' si ve Biyoteknoloji' konularında tecrübe paylaşımı yapmak ve Üniversitemizde bu konuda ticarileşmeye uygun çalışması olan akademisyenlerimiz varsa Üniversite -Sanayi işbirliğini geliştirme kapsamında görüşme yapmak üzere Fırat Teknokent' te bir toplantımız olacaktır. Doğan Taşkent ayrıca girişimcilik tecrübesine istinaden 'Girişimcilik ve Teknoloji Geliştirmek' üzerine konuşma yapacaktır. 
 
Düzenlenen etkinliğin amacı Sağlık ile ilgili sanayide Ar -Ge çalışmalarının nasıl yürütüldüğü, neler yapıldığına dair doğrudan sanayiciden bilgi almak ve  Üniversitemizde yapılan araştırmaların ticarileştirilmesi konusunda olabilecek fırsatları Atabay İlaç Sanayi ile değerlendirmektir. Panel sonunda isteklilerle Atabay İlaç arasında ikili görüşmeler de mümkün olacaktır. Özel talebimizle Atabay İlaç etkinliğe Veteriner ilaçları konusunda yaptıkları çalışmaları da almıştır.
 
Fırat Teknokent olarak Üniversite Sanayi ilişkilerimizin geliştirilmesine katkı sağlayacak etkinliğimize konuya ilgi duyan tüm akademisyenlerimizin katılımı bizleri çok sevindirecektir. 

 

Saygılarımla / Best Regards

 

Türkçe