Diller

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Yapıldı

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. Türk tarihinin 2., Cumhuriyetin ise 1. Veteriner Fakültesi olarak kurulan Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi, 41. döneminde 123 mezun verdi.  

Düzenlenen mezuniyet törenine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Dumandağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Genel Sekreter Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhterem Aydın, Tarım İl Müdürü Turan Karahan, Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Cazim Bulut, Fırat Üniversitesi yöneticileri, öğretim üyeleri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezun öğrenciler adına konuşan Veteriner Fakültesi Dönem birincisi Hasan Susar, Veteriner Hekimliği mesleğinin kendilerine yüklemiş olduğu sorumluluğun bilincinde olduklarını ifade ederek, Veteriner Hekimlerin ülkenin Tarım ve Hayvancılığında kilit rol oynadığını söyledi.

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhterem Aydın ise, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinin bugün 123 mezun ile birlikte 41 yılda 4167 mezun verdiğini belirterek, mezunların ülke hayvancılığının gelişimine önemli katkılar sağladığını söyledi.

Mezuniyet töreninde konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ da, 1975 yılında kurulan Fırat Üniversitesinin bugün itibariyle 40 Bin öğrencisi; 1840 akademik, 1524 idari olmak üzere toplam 3000 çalışanıyla Türk Yükseköğretim Sistemi içerisinde seçkin bir yer edinmiş ve dikkatleri üzerine çekmiş bir üniversite olduğunu söyledi.

Mezun öğrencilere seslenen Prof. Dr. Demirdağ, “Mesleğinizi icra ederken iyi bir Veteriner hekim olmanın yanı sıra öğrendiğinizi kullanabilme becerilerinizi de en üst düzeyde geliştiriniz. Genç veteriner hekimler olarak, ülkemizin her bölgesinde halka hizmet götürecek ve ülke ekonomisine yapacağınız hizmetlerle gerek sosyal yapının düzenlenmesinde, gerekse de ulusal ekonomiye yarar sağlama noktasında önemli hizmetler vereceğinizden eminim.

Ülkemizin en köklü Veteriner Fakültelerinden birinde okuyarak, uzun ve yorucu bir öğrenim döneminin sonuna geldiniz. Gelecekte sizleri başarılı ve mutlu görmek de bizleri memnun edecektir. Bize ihtiyaç duyduğunuzda kapımız sizlere hep açık olacaktır” dedi.   

Tören, başarı belgeleri ve dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından kep atma töreni ile son buldu.